Drewno

Drewno kominkowe i drewno opałowe Wrocław - U Grzegorza

Prowadzimy sprzedaż i transport drewna kominkowego oraz drewna opałowego w okolicach Wrocławia na terenie miast, powiatów i gmin takich jak: Świdnica, Oława, Strzelin, Dzierżoniów, Strzegom, Sobótka, Środa Śląska, Borów i in.

 MASZ PYTANIA? CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
SKONTAKTUJ SIĘ NAMI!

(71) 316-99-11 / 727-400-250

 

"U Grzegorza" zamówisz m.in. następujące gatunki drewna kominkowego i opałowego:

 • buk,
 • dąb,
 • jesion,
 • grab,
 • brzoza,
 • olcha,
 • sosna,
 • świerk.

 


 

DREWNO KOMINKOWE I DREWNO OPAŁOWE - WROCŁAW

Dlaczego drewno opałowe i kominkowe warto nabyć w naszym sklepie?

Nasza oferta jest bogata zarówno w drewno opałowe jak i drewno kominkowe. W naszej ofercie znajdą Państwo trzy rodzaje drewna:

 • bardzo twarde, liściaste – do tej kategorii zaliczamy drewno z takich drzew jak: buk, dąb, jesion oraz grab,
 • średnio twarde, liściaste – tutaj znajdziemy przede wszystkim drewno kominkowe z drzew tj: brzoza i olcha,
 • drewno iglaste przeznaczone głównie do rozpałki lub pieców węglowych – to przede wszystkim sosna i świerk.

W materiał zaopatrujemy się w Polskich Lasach Państwowych, nasze drewno posiada certyfikaty KLAS, S2A, S2B, a także WO. Drewno kominkowe i drewno opałowe, które oferujemy jest pocięte i połupane o standardowych wymiarach 30-40 centymetrów. Istnieje możliwość dopasowania wymiarów drewna do indywidualnych wymagań klienta. Cały materiał dostarczamy poukładany na skrzyni samochodu lub na palecie. Dysponujemy również własnym transportem, dzięki czemu poniesione koszty zmniejszają się do minimum.

W nasze drewno kominkowe i drewno opałowe zaopatrujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Naszym klientom gwarantujemy rzetelność oraz dostęp do towarów przez cały rok.

Należy pamiętać, żeby w kominku palić tylko i wyłącznie suchym drewnem. Dzięki temu będzie się ono spalać równomiernie i spokojnie, a także nie będzie się dymić. Dodatkowo suche drewno kominkowe i drewno opałowe wydziela dużo ciepła. Przed użyciem drewna, należy je sezonować przez kilka miesięcy, dzięki czemu zawartość wody spanie nawet od 15-20%.

Drewno kominkowe i opałowe Wrocław


Drewno jest najstarszym materiałem opałowym, który jest znany ludzkości. Obecnie zaliczany jest do paliw ekologicznych, ponieważ jego spalanie, ma praktycznie zerowy bilans emisji CO2. Zanim dokonasz zamówienia, sprawdź dlaczego drewno opałowe oraz drewno kominkowe mają przewagę nad innymi źródłami paliwa!

Drewno kominkowe WROCŁAW

Drewno kominkowe Wrocław, Środa Śląska

Drewno kominkowe jest szczególnym rodzajem drewna opałowego, które wykorzystuje się do palenia w kominkach.

Drewno opałowe, które służy do palenia w piecach nie wymaga od nas spełnienia tylu warunków, co kominkowe. W tradycyjnym piecu można umieścić prawie wszystko - korę, trociny, zgniłe drewno czy kartony. Z kolei, w przypadku drewna kominkowego, wymagania są znacznie większe, ponieważ należy starannie wyselekcjonować opał z wybranych gatunków liściastych w postaci szczap oraz klocków.

Wysokokaloryczne gatunki liściaste (buk, dąb, jesion i grab) są najlepszym wariantem dla drewna przeznaczonego do palenia w kominku. Iglaste zaś nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na mniejszą gęstość drewna. Dodatkowo, spala się zbyt szybko oraz zawiera żywicę, która powoduje większe zanieczyszczenie kominka.

Wyróżniamy dwa, umownie przyjęte, gatunki drzew liściastych – twarde (wymienione wcześniej) oraz miękkie (brzoza i olcha). Przewagą twardego rodzaju nad miękkim jest fakt, że mają one większą wartość opałową. Wynika to z tego, że twardość drewna wiąże się z gęstością oraz ciężarem drewna, a co za tym idzie - ich kalorycznością.

Drewno opałowe WROCŁAW

Drewno opałowe Wrocław

Determinantą, dla której warto wybrać drewno jako materiał opałowy, jest przede wszystkim fakt, że wyprodukowanie drewna opałowego nie angażuje dużej ilości energii. Ponadto, nie wpływa on negatywnie na środowisko ani drogi oddechowe człowieka. Jednocześnie, koszty związane z tworzeniem nowych lasów nie są wysokie.

Proces, w którym drewno opałowe spala się jest dla nas bezpieczny. Dzieje się tak, ponieważ spalanie tego materiału opałowego nie zwiększa zanieczyszczeń środowiska dwutlenkiem węgla. Do atmosfery przedostaje się jedynie taka ilość, porównywalna do tej, którą drzewa pochłaniają w procesie fotosyntezy. Powstały na skutek spalania dwutlenek węgla drzewa przetwarzają w tlen, który jest niezbędny dla życia każdego z nas.

Kolejną zaletą drewna opałowego, którą warto podkreślić, jest również zdecydowanie mniejsza niż w przypadku węgla zawartość siarki, która jest szkodliwa. Dodatkowo, popiół, który powstał w wyniku procesu spalania można wtórnie wykorzystać - jako kompost – nie jest on więc bezużytecznym odpadem.

Transport drewna WrocławDrewno opałowe WrocławDrewno kominkowe Wrocław, BorówDrewno do kominka WrocławDrewno kominkowe Oława, StrzegomDrewno kominkowe dąb, buk, grab, jesionDrewno kominkowe Dzierżoniów, SobótkaDrewno kominkowe Świdnica, Strzelin