Opał

Węgiel, ekogroszek i brykiet kominkowy Wrocław - U Grzegorza

MASZ PYTANIA? CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE W SKŁADZIE WĘGLA?
SKONTAKTUJ SIĘ NAMI!

(71) 316-99-11 727-400-250

 

"U Grzegorza" zamówisz m.in.:

  • węgiel kamienny różnego rodzaju,
  • ekogroszek,
  • brykiet kominkowy,
  • miał,
  • koks,
  • pellet.

 


 

WĘGIEL WROCŁAW – EKOGROSZEK, ORZECH, PELLET

Dlaczego warto nabyć węgiel w naszym składzie pod Wrocławiem?

Węgiel, który znajduje się w naszej ofercie pochodzi z najlepszych polskich kopalni.

Ekogroszek dla klientów z Wrocławia i okolic pozyskujemy z kopalni WESOŁA w Mysłowicach. Charakteryzuje się on wysoką kalorycznością, a jego wartość opałowa to 28 MJ/KG. Pamiętaj jednak, że ekogroszek wymaga precyzyjnego ustawienia parametrów Twojego pieca.

Węgiel WrocławPosiadamy także ekogroszek z kopalni PIAST, którego wartość opałowa wynosi od 25 do 26 MJ/KG. Posiada on niską zawartość popiołu oraz siarki, dzięki czemu jest bardzo łatwy w paleniu.

Węgiel kostka gruba pochodzi z kopalni BOBREK oraz kopalni PIAST i charakteryzuje się wysoką kalorycznością.

Węgiel orzech średni pozyskujemy z dwóch kopalni. Ten pochodzący z kopalni MARCEL jest wysokokaloryczny, a podczas palenia oddaje maksymalną ilość ciepła. Ten typ opału posiada dość niską zawartość popiołu, a jego wartość opałowa wynosi 29 MJ/KG. Z kolei węgiel orzech średni pozyskiwany z kopalni PIAST posiada niską zawartość siarki i popiołu, a jego wartość opałowa to 25-26 MJ/KG.

Węgiel, który posiadamy na składzie Wrocław dowozimy luzem lub w workach. Posiadamy również własny transport.


OFERTA SKŁADU WĘGLA U GRZEGORZA

Węgiel jest podstawowym i bardzo popularnym surowcem energetycznym, który do tej pory jest stosowany w wielu gospodarstwach domowych. Jednak nie jest to jedyna możliwość, którą możemy wybrać do ogrzania naszego domu. Należy jednak pamiętać, że rodzaj opału, który wybierzemy, będzie uzależniony od tego, jaki piec posiadamy – to od niego będzie zależne czy wybierzemy węgiel, ekogroszek, brykiet kominkowy czy pellet.

WĘGIEL WROCŁAW

Węgiel to nadal najczęściej wybierany rodzaj opału. Dzieje się tak ze względu na wysokie ceny gazu ziemnego oraz oleju opałowego. Na koszt wynikający z ogrzewania węglem budynku wpływ ma w dużej mierze sprawność oraz rodzaj instalacji grzewczej. Mimo to, koszt ogrzewania tym materiałem jest najniższy.

Wartość energetyczna węgla bywa jednak różna w zależności od źródła wydobycia. Z tego względu należy nabywać węgiel o wysokiej jakości, ponieważ oprócz niższych kosztów ogrzewania dodatkowo nie przyczyniamy się do emisji substancji szkodliwych dla zdrowia.

Na naszym składzie pod Wrocławiem posiadamy następujące rodzaje węgla: kostka gruba, orzech średni oraz węgiel brunatny.

EKOGROSZEK WROCŁAW

Ekogroszek to paliwo stałe, które produkowane jest na bazie wyselekcjonowanego węgla kamiennego. Przeznaczony do wytwarzania energii cieplnej, najczęściej w niskoemisyjnych kotłach z podajnikiem retortowym. Zaletą tego rodzaju materiału do opału jest niska spiekalność oraz uziarnienie od 5 do 25 mm. Dodatkowo, ekogroszek emituje do atmosfery niewielkie ilości tlenków siarki i węgla, a więc jest bezpieczny dla środowiska.

BRYKIET KOMINKOWY WROCŁAW

Jako materiał opałowy, brykiet tworzy mieszanka składająca się z różnych palnych składników, czasami z dodatkiem lepiszcza, sprasowanych pod ciśnieniem. Przykładem palnych składników mogą być przykładowo: trociny, miał, węgiel drzewny czy słoma. Brykiety kominkowe mogą mieć kształt odłamków o przekroju kołowym lub prostokątnym. Wśród rodzajów brykietów występują także pellety. Znajdują zastosowanie jako materiał opałowy lub też w formie rozpałki.

MIAŁ WROCŁAW

Miał to rodzaj paliwa, który znajdzie swoje zastosowanie w niemal każdym gospodarstwie domowym z kotłami grzewczymi lub piecami konwencjonalnymi. Pośród innych materiałów, jest on jednym z najtańszych rozwiązań dostępnym na rynku. Dodatkowo, jego używanie zmniejsza ilość wydzielanych gazów cieplarnianych, dlatego jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

KOKS WROCŁAW

Uzyskuje się go przemysłowo w koksowniach, w wyniku wygrzewania węgla kamiennego w temperaturze 600–1200 °C. Proces ten następuje w specjalnie skonstruowanym w tym celu piecu koksowniczym za pomocą gazów spalinowych przy ograniczonym dostępie tlenu. Koks posiada wyższą wartość opałową niż zwykły węgiel kopalny. Wynika to ze zwiększenia zawartości węgla pierwiastkowego w paliwie, które może wynosić 90–95%. W procesie koksowania z surowego węgla usuwane są gazy, ciecze oraz inne substancje, ulegające pirolizie w tych temperaturach. Występuje w formie porowatego ciała stałego o zabarwieniu szaroczarnym i charakterystycznym zapachu. Koks znajduje głównie zastosowanie w wytopie żelaza w wielkich piecach w hutach. Sprawdza się także jako paliwo do opalania kotłów grzewczych o wysokiej jakości.

PELLET WROCŁAW

Pellet należy do grupy biopaliw, w przypadku których energię uzyskuje się ze spalania surowców odnawialnych poddanych granulowaniu. Najczęściej możemy spotkać się z pelletem drzewnym, który powstaje ze sprasowania trocin. Pellet może być jasny bądź ciemny w odcieniu, w zależności od rodzaju drewna, w którym występuje. Największą popularnością cieszą się pellety, które wykonane zostały z trocin drzew iglastych, bez dodatku kory, ponieważ posiada on najwyższe parametry i właściwości. W zależności od przeznaczenia jego użycia, pellet występuje w różnych wariantach i o innych stopniach spalania. Jedną odmianę używa się w elektrowniach, elektrociepłowniach, inną zaś w celu ogrzania gospodarstw domowych. Klientów z Wrocławia zainteresowanych zakupem pelletu zapraszamy do kontaktu!